İÇERİKLER SÖZLÜĞÜ


Argireline - Acetyl HexaPeptide – 3
Kozmetik sektöründe kırışıklıklar için çok önemli bir içerik olan ve BOTOX®’un ilk alternatif peptide olarak kullanılan Argireline, yüz kaslarının büzülmesini azaltarak kırışıklık oluşmasını önler ve daha sonradan oluşabilecek kırışıklıkların form almasını engeller. Cilt bakımında en önemli birkaç içerikten biri olan Argireline, yüze enjeksiyon edilerek uygulanan BOTOX®’ a karşı çok güçlü bir alternatiftir.
Argireline nedir?
Canlı dokulara yakın bölgede bulunan, asıl yapı taşı olan proteinlerin, ufak yapılı peptidedir. Argireline diğer adıyla ACETYL HEXAPEPTIDE-AH3 olarak bilinen içerik, yüz bölgesindeki kasların büzülmesi sonucu ortaya çıkan ince çizgilerin ve derin kırışıklıkların yüzeylerini canlandırarak pürüzsüz hale getirir. BOTOX®’ la aynı sonucu veren Argireline yüz kaslarının büzülmelerini kontrol eden sinir sinyallerini engeller.
Argireline ne işe yarar?
Argireline, yüzünüzde gerilmeler sonucu oluşan çizgi ve kırışıklıkların, kas ve dokularını rahatlatıp esneterek tedavi eder. ( AlphaDerma CE, DermaExcel 7, OkuSil, Facial Skin Prep, BeautiFull Lips içerisinde bulunmaktadır.)
Antioksidan Aktifler:
Erken yaşlanmamıza neden olan serbest radikaller karşı ( zararlı ultraviole ışınları, sigara, dengesiz beslenme ve çevre kirliliği) cildimizi koruyan aktiflere antioksidan aktifler denir.
Alpha Lipoic Acid “Şişedeki Mucize”:
Günümüzde rakipleri arasında en kuvvetli antioksidan olarak bilinir. Cildi onarır ve gelecekte oluşabilecek hasarlara karşı da cildi korur. Alpha Lipoic Acid hem suda hem yağda çözünür, bu da içeriğin bütün hücreye yayılmasını sağlar. Bu nedenle süper antioksidan olarak bilinir. Alpha Lipoic Acid aynı zamanda “şişedeki mucize” olarak ta adlandırılır. (AlphaDerma CE, DermaExcel 7, Alpha Lipoic Acid Day Cream, Alpha Lipoic Acid Night Cream içerisinde bulunur)
Arnica Extracts (Dağ Tütünü)
Kılcal damar çeperlerindeki biriken kan pıhtılarının giderilmesini sağlayarak morlukları azaltır ve giderir. (OkuSil içerinde bulunur.)
Adaçayı
Cildi serbest radikallerin zararlarından korur.( Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Amber Çiçeği
Yatıştırıcı olarak fayda sağlar. (Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Aloe Vera
Yenileyici ve yatıştırıcı fayda sağlar. (Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Ahududu
Bol miktarda A vitamini içerdiği için cilde pürüzsüz ve kadifemsi bir görünüm verir. Antiseptik özelliği de bulunmaktadır. ( Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Bakır Minerali
Vitamin C’nin kullanımı için gereklidir. Bağ dokusunu güçlendirir. Keratin ve kollajen sentezini destekler. (Facial Skin Prep içerisinde bulunur.)
Biberiye( Rosemary)
Mikroplara karşı antioksidandır ve sakinleştirici etkiye sahiptir. (Vitamin C&C Facial Serum, Profile Anti-Cellulite Treatment içerisinde bulunur.)
Caffeine Astringent
Vücutta fazla su tutulmasını engeller ve suyun dolaşımını hızlandırır. (Profile Anti-Cellulite Treatment)
Cocumber Extracts (Salatalık)
Dolaşımı düzenleyerek morluk ve torbalanmaları azaltır ve giderir. (OkuSil içerinde bulunur.)
Chammomile (Papatya)
İçinde A vitamini ve önemli mineraller bulunur. Cildi nemlendirir ve cildin yapısını güçlendirir. (Organic Cleansing Milk, Organic Skin Toner içerisinde bulunur.) Çinko Minerali:
RNA ve DNA oluşumu için çok önemlidir. Vücuttaki asit-alkali(PH) dengesinin muhafaza edilmesinde önemli roller üstlenir. (Facial Skin Prep içerisinde bulunur.)
DMAE “Şişedeki Yüz Germe”
Cildin dayanıklı ve sıkı olmasını sağlamak için Kollajen ve elastinleri güçlendirir. Bu nedenle “şişedeki yüz germe” olarak adlandırılır. (AlphaDerma CE, DermaExcel 7, OkuSil, Facial Skin Prep, Alpha Lipoic Acid Day Cream, Alpha Lipoic Acid Night Cream içerisinde bulunur.)
Dut (Mulberry Extract)
Ciltte renk açıcı özelliği vardır. (Vitamin C&C Facial Serum içerisinde bulunur.)
Elastin
Cildin asıl yapısı olup, cildin iz bırakmadan esnekliğini kazanmasını sağlayan ana maddedir. AlphaDerma CE içinde % 100 Kuru – toz halindedir. Elastin konsantrasyonunda tamamen % 100 aminoasit içeriği bulunur. Bu içerik AlphaDerma CE içindeki Elastin maddesinin piyasadaki diğer ürünlere göre 10 kat daha güçlü olmasını sağlar. (AlphaDerma CE, OkuSil içerisinde bulunur.)
Fosfor Minerali
Enerji üretiminde rolü vardır. Kasları güçlendirir, eksikliğinde kas zayıflığı görülür. (Facial Skin Prep içerisinde bulunur.)
Günebakan Çiçeği
İçerdiği çinko, aknenin önlenmesinde fayda sağlar. E vitamini ile de antioksidan etki gösterir. (Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Green Tea (Yeşil Çay)
Antioksidan özellik gösterir. Cilt metabolizmasını düzenler ( Alpha Lipoic Night Cream, Profile Anti-Cellulite Treatment içerisinde bulunur.)
HeptaPeptide (Snap–7)
HeptaPeptide yedi peptide içeren doğal bir aminoasittir. Snap–7’ nin geliştirilmiş peptide yapısı; keseciklerin şekillenmesini durdurmada ve sinir hücre taşıyıcılarının serbest kalmalarını engellemede çok etkilidir. Snap–7 aslında, diğer aminoasitlere oranla, derin kırışıkların hızlı şekilde azaltılması konusunda yeni bir devrimdir. Asetilkolinlerin serbest kalmalarını engelleyerek, Snap–25 alıcılarının bir arada bulunmalarına yardımcı olur. Asetilkolinlerin engellenmesi sinir hücrelerinin gönderdiği sinyallerin rahatça hareket etmesini azaltır, sonucunda da kas hücrelerinde büzülmelere yol açar. Snap–7 sinir hücrelerinin sinyallerinin azalmasını engelleyerek şekillenen çizgi ve kırışıklıkları azaltır veya önler. (DermaExcel 7 içerisinde bulunur.)
Hyaluronic Acid İçeriği
Cildin nem ihtiyacını karşılar.( Facial Skin Prep, OkuSil, Organic Skin Toner içerisinde bulunur)
IVY Extracts (Sarmaşık)
Göz çevresindeki Kan dolaşımını hızlandırarak morlukları azaltır ve giderir. (OkuSil içerinde bulunur.)
Kalsiyum Minerali
Sinir sisteminin çalışmasında görev alır. Vücuttaki asit-alkali(PH) dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. (Facial Skin Prep içerisinde bulunur.)
Kekik
Akne tedavisinde temizleyici ve iyileştirici etkileri görülür. Mikrop kırıcı (Antiseptik) bir bitkidir. İltihaplı yaraların temizliğinde ve iyileştirilmesinde etkili olur. (Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Kollajen
Kollajen cildin destek yapısının ayrılmaz parçası olup ince çizgilerin ve kırışıklıkların doldurulmasına yardımcı olur. (AlphaDerma CE, OkuSil, Sun Block Daytime Moisturizer SPF 40 içerisinde bulunur.)
Lavanta Çiçeği Suyu
Tahrişi giderici ve yatıştırıcı etkilerinden dolayı kullanılır. Yaşlanan cildin iyileşmesine yardımcı olur. (Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Magnezyum
Minerali: Sinir sistemi için çok önemli bir mineraldir. Kasların gevşeyip rahatlamasını sağlar. “Anti-Stres Mineral” olarak bilinir. Enerji üretiminde de görev alır. (Facial Skin Prep içerisinde bulunur.)
Melekotu
Antiseptik özelliği bulunmaktadır. Akne tedavisinde iyileştirici fayda sağlar. (Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Methyl Nicitinate
Kan dolaşımını hızlandırır. (BeautiFull Lips, Profile Anti-Cellulite Treatment içerisinde bulunur)
Mulberry Extracts (Dut)
Ciltte renk açıcı özelliği vardır. ( Vitamin C&C Facial Serum içerisinde bulunur)
Octyl Methoxcinnamete
UVB ışınlarının yaşlandırıcı etkilerini azaltır ve koruma sağlar. (AlphaDerma CE, Sun Block Daytime Moisturizer SPF 40 içerisinde bulunur.)
Oxybenzone
UVA ışınlarının yaşlandırıcı etkilerini azaltır ve koruma sağlar. (AlphaDerma CE, Sun Block Daytime Moisturizer SPF 40 içerisinde bulunur.)
PentaPeptide (Leuphasyl)
PentaPeptide beş peptide içeren yeni bir amino asittir. PentaPeptide pre-synaptic sinir hücrelerini, Argireline veya Snap 7’den önce çalıştırır ve dışarıdan etki eder. Her insan vücudunda az da olsa statik elektrik(elektrik yükü) bulunur. Bu elektrik miktarı tekrarlanan hareketlere bağlı olarak artar. PentaPeptide(Leuphasyl )uygulanan bölgede sürtünmeden oluşacak elektriklenmeyi azaltarak asetilkolinin ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olur. Buda sinir hücrelerinde oluşabilecek muhtemel yanmaları azaltır. Sinir hücreleri asetilkolini kas hücreleri içine doğru hareket ettirir. PentaPeptide (Leuphasyl) ise bu hareketlerle oluşan elektrik yükünü azaltarak kasların gevşemesine yardımcı olur ve büzülmelerini engeller. Kasların gevşetilmesi ve büzülmelerinin engellenmesi cildin sakinleşerek daha genç görünmesini sağlar. (DermaExcel 7 içerisinde bulunur.)
Papatya
Cildi dinlendirir ve rahatlatır. (Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Pepermint Oil (Nane Yağı)
Bilimsel çalışmalar sonucunda nane yağı çok güçlü bir anti bakteriyeldir. Serinletici etkiler içerir. (BeautiFull Lips, Profile Anti-Cellulite Treatment)
Panthenol (Provitamin B–5)
Cildi nemlendirir ve cilde pürüzsüz bir görünüm verir. (Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)
Potasyum Minerali
Potasyum sinir sistemindeki mesajların iletilmesinde görev alır. (Facial Skin Prep)
REGU®-SLIM
Adiposit hücrelerinde depolanan yağ ve şekeri enerjiye çevirerek, Adiposit hücresinin hacminin küçülmesini sağlayarak selülitleri azaltır ve vücudu pürüzsüzleştirir. (Profile Anti-Cellulite Treatment)
Soya Proteini
Soya protein esansı cildin iç ve diş kısmında cildin yenilenmesinde ve gençleştirilmesinde mükemmel yarar sağlar. (AlphaDerma CE, DermaExcel 7, Alpha Lipoic Acid Day Cream içerisinde bulunur.)
Seaweed Extracts
Göz çevresindeki dolaşımı düzenleyerek morluk ve torbalanmaları azaltır ve giderir. (OkuSil içerinde bulunur.)
Shea Butter
Cildi mükemmel bir şekilde nemlendirerek rahatlatır. (Sun Block Daytime Moisturizer SPF 40, Alpha Lipoic Acid Day Cream, BeautiFull Lips, Organic Cleansing Milk içerisinde bulunur.)
Serbest Radikaller
Cildin yaşlanmasına neden olan zararlı dış etkenlerin tamamına denir. (hava kirliliği, güneş ışınları, stres, sigara, alkol, çok çalışma, az uyuma vb.)
Sodyum Minerali
Kas ve sinir sistemin çalışmasında görev alır. Eksikliğinde kas krampları görülür. (Facial Skin Prep içerisinde bulunur.)
Vitamin C Ester (Ascorbyl Palmitate)
Koruyucu antioksidan aksiyonlarını hızlandırır ve geçmişte oluşan hasarları yeni kollajenler ekleyerek onarır. (AlphaDerma CE, Alpha Lipoic Acid Day Cream, Alpha Lipoic Acid Night Cream içerisinde bulunur.)
Vitamin E (Tocopherol)
Serbest radikal savaşçısıdır. Hücre zararlarını oksidasyona karşı korur. (Alpha Lipoic Acid Day Cream, Alpha Lipoic Acid Night Cream, Organic Cleansing Milk, BeautiFull Lips)
Zencefil
Cildi temizler ve dezenfekte eder, antioksidan etki gösterir. (Organic Cleansing Milk ve Organic Skin Toner içerisinde bulunur.)